Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Doc Natural Kids билен сируп за деца

Doc Natural Kids билен сируп за деца

SKU: 896775
ден301,00Price

Doc Natural Kids природен билен сируп за деца со мед од мајчина душичка, витамин Ц (аскорбинска киселина), бел слез (Althaea officinalis), есенцијално масло од морач (Foeniculum vulgare), есенцијално масло од лимон (Citrus limon). за ублажување на болки во грлото, олеснување на кашлица и олеснување на симптоми при настинка и грип.

Активни состојки

Во дневна доза (5 ml)

%ПДВ*

Мед од мајчина душичка

1,1 g

**

Витамин Ц (аскорбинска киселина)

40 mg

100%

Бел слез (Althaea officinalis)

15 mg

**

Eсенцијално масло од морач (Foeniculum vulgare)

0,7 mg

**

Eсенцијално масло од лимон (Citrus limon)

1,0 mg

**

 

*%ПДВ – Препорачан дневен внес

** - дневен внес не е одреден

Профил

Брзи линкови

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје

+38975724575

healthicapharm@gmail.com

©

©2017 - 2020 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.