Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Doc Natural Herbal Syrup

Doc Natural Herbal Syrup

SKU: 986532
ден328,00Price

Doc Natural Herbal Syrup е природен хербален сируп за возрасни со мед од мајчина душичка, бел слез (Althaea officinalis), витамин Ц (аскорбинска киселина), есенцијално масло од оригано од Крит (Origanum dictamnus), есенцијално масло од морач (Foeniculum vulgare), есенцијално масло од лимон (Citrus lemon).

За ублажување на болки во грлото, олеснување на кашлица и олеснување на симптоми при настинка и грип.

Активни состојки

Во дневна доза (20 ml)

%ПДВ*

Мед од мајчина душичка

4,4 g

**

Витамин Ц
(аскорбинска киселина)

165 mg

206%

Бел слез (Althaea officinalis)

60 mg

**

Есенцијално масло од оригано од Крит (Origanum dictamnus)

0,6 mg

**

Eсенцијално масло од морач (Foeniculum vulgare)

0,4 mg

**

Eсенцијално масло од лимон (Citrus lemon)

0,2 mg

**

 

*%ПДВ – Препорачан дневен внес

** - дневен внес не е одреден

Профил

Брзи линкови

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје

+38975724575

healthicapharm@gmail.com

©

©2017 - 2020 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.