top of page


Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари
 

Doc Multivitamin Woman е мултивитаминска/минерална формула специјално формулирана да ги задоволи уникатните потреби на жената. Една таблета обезбедува хранливите материи за репродукција, одржување, раст и регулација на телесните процеси.

Doc Multivitamin Woman

ден290,00Price
 • Активни состојки

  Содржина / 1таблета

  %ПДВ*

  Витамин А (RE) (25% како бета-каротен)

  800 µg

  100%*

  Витамин Д3 (холекалциферол)

  10 µg

  200%*

  Витамин Е (а-ТЕ како витамин Е ацетат)

  18 mg

  150%*

  Витамин Б1 (како тиамин хидрохлорид)

  1,6 mg

  145%*

  Витамин Б2 (рибофлавин)

  2,1 mg

  150%*

  Витамин Б3 (ниацин)

  18 mg

  112%*

  Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид)

  3 mg

  214%*

  Витамин Ц (аскорбинска киселина)

  80 mg

  100%*

  Витамин Б12 (цијанокобаламин)

  2 µg

  80%*

  Пантотенска киселина (како калциум Д-пантотенат)

  7,5 mg

  125%*

  Фолна киселина

  200 µg

  100%*

  Витамин К1

  30 µg

  40%*

  Биотин (како Д-биотин)

  62 µg

  124%*

  Молибден (како натриум молибдат)

  50 µg

  100%*

  Хром (како хром пиколинат)

  40 µg

  100%*

  Манган (како манган сулфат)

  2 mg

  100%*

  Бакар (како бакар (II) оксид)

  500 µg

  50%*

  Цинк (како цинк оксид)

  10 mg

  100%*

  Железо (како железо фумарат)

  4,2 mg

  30%*

  Селен (како натриум селенит)

  55 µg

  100%*

  Јод (како калиум јодид)

  150 µg

  100%*

  L-метионин

  20 mg

  **

  L-цистин

  20 mg

  **

   

  *%ПДВ – Препорачана дневна доза

  ** - дневна доза не е одредена

  Останати состојки: микрокристална целулоза, кроскармелозен натриум, магнезиум стеарат, силициум.

Поврзани Производи

Accessories

Make this your own.

Add the content you want.

bottom of page