Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Doc Multivitamin Man

Doc Multivitamin Man

SKU: 59684
ден290,00Price

Doc Multivitamin Man уникатна комбинација на витамини, минерали и микроелементи, неопходни за правилно функционирање, репродукција, одржување, раст и регулирање на процесите на телото.

 

Doc Multivitamin Man напредна фомрула специјално дизајнирана за да ги задоволи единствените потреби на мажот.

Активни состојки

Содржина / 1таблета

%ПДВ*

Витамин А (RE) (25% како бета-каротен)

800 µg

100%*

Витамин Д3 (холекалциферол)

10 µg

200%*

Витамин Е (а-ТЕ како витамин Е ацетат)

18 mg

150%*

Витамин Б1 (како тиамин хидрохлорид)

1,6 mg

145%*

Витамин Б2 (рибофлавин)

2,1 mg

150%*

Витамин Б3 (ниацин)

18 mg

112%*

Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид)

3 mg

214%*

Витамин Ц (аскорбинска киселина)

80 mg

100%*

Витамин Б12 (цијанокобаламин)

2 µg

80%*

Пантотенска киселина (како калциум Д-пантотенат)

7,5 mg

125%*

Фолна киселина

200 µg

100%*

Витамин К1 (како филокинон)

30 µg

40%*

Биотин (како Д-биотин)

62 µg

124%*

Молибден (како натриум молибдат)

50 µg

100%*

Хром (како хром пиколинат)

40 µg

100%*

Манган (како манган сулфат)

2 mg

100%*

Бакар (како бакар (II) оксид)

500 µg

50%*

Цинк (како цинк оксид)

15 mg

150%*

Железо (како железо фумарат)

4,2 mg

30%*

Селен (како натриум селенит)

55 µg

100%*

Јод (како калиум јодид)

150 µg

100%*

Коензим Q10

20 mg

**

 

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** - дневна доза не е одредена

Останати состојки: микрокристална целулоза, кроскармелозен натриум, магнезиум стеарат, силициум.

Профил

Брзи линкови

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје

+38975724575

healthicapharm@gmail.com

©

©2017 - 2020 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.