Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Doc Hyaluronic 200ml

Doc Hyaluronic 200ml

SKU: 968359
ден5.200,00 Regular Price
ден4.000,00Sale Price

Четири пакувања Doc Hyaluronic вкупно 200ml, заштеда од 1200 денари. Врвен квалитет со достапна цена. Бесплатна Достава низ цела Македонија.

 

Doc Hyaluronic Acid 95% чиста хијалуронска киселина, произведенa по пат на Био-ферментација на микроорганизми и не содржи животински елементи. Doc Hyaluronic висококвалитетен додаток во исхрана за пиење, со висока молекуларна тежина од ~ 1.500.000 Далтони, што овозможува брза апсорпција и висока ефикасност во организмот.

 

Хијалуронската киселина внесена орално во најголем процент завршува во кожата и зглобовите.

Активни состојки    Количество во доза (1 ml)
Хејлуронска киселина                                    10 mg

 

Дозирање.

  • За Пиење: Препорачаната доза е 7 капки (1ml) 1-3 пати на ден пред јадење (на празен желудник). Може да се консумира чист или растворен во вода или сок.
  • За нанесување на кожа: Доколку се употребува на кожата, нанесете 1-2 капки директно сува или влажна кожа и внимателно протријте.

 

Профил

Брзи линкови

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје

+38975724575

healthicapharm@gmail.com

©

©2017 - 2020 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.