Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Doc Hair - 30 таблети

Doc Hair - 30 таблети

SKU: 569837
ден650,00Price

Doc Hair висококвалитетен додаток во исхрана, кој содржи колаген тип 2 збогатен со Витамин Ц, Биотин, Бакар, Селен и Цинк наменет за подобрување на состојбата на косата. Колагенот тип 2 во комбинација со витамините и минералите придонесува за здрава и цврста коса.

Одбери Пакување

Состојки

Количество во сервирање 1 таблета

%ПДВ*

Витамин Ц

80 mg

100%

Цинк (како цинк цитрат)

10 mg

100%

Колаген Тип II

10 mg

**

Бакар

0,5 mg

50%

Биотин

50 mcg

100%

Слен

27,5 mcg

50%

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** - дневна доза не е одредена

Останати состојки: целулоза, кроскармелозен натриум, магнезиум стеарат, силициум оксид.

Профил

Брзи линкови

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје

+38975724575

healthicapharm@gmail.com

©

©2017 - 2020 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.