Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Doc Collagen 1000ml

Doc Collagen 1000ml

SKU: 894561
ден5.200,00 Regular Price
ден4.000,00Sale Price

Doc Collagen1000ml, доволно за два месеци и заштеда од 1200 денари. Бесплатна достава низ цела Македонија. Врвен квалитет со достапна цена.

 

Doc Collagen висококвалитетен додаток во исхрана за пиење, кој содржи сертифициран хидролизиран колаген тип 1 кој доаѓа од чист, природен извор на риба, во идеална доза (5 г во поединечна доза). Молекуларната маса на пептидите Lapi е оптимизирана за најдобра апсорпција и изнесува 3.000 Далтони.

 

Doc Collagen е збогатен со хијалуронска киселина, витамин Б комплекс (Б1, Б2, Б5 и Б6), Биотин (Витамин Б7), витамин Ц, минерали Цинк и Бакар.

Активни состојки

Количество во доза (20 ml)

%ПДВ

Колаген

5000 mg

**

Хијалуронска киселина

20 mg

**

Витамин Б1 (тиамин)

1,10 mg

100%

Витамин Б2 (рибофлавин)

1,40 mg

100%

Витамин Б5 (пантотенска киселина)

6,00 mg

100%

Витамин Б6 (пиридоксин)

1,40 mg

100%

Витамин Ц (аскорбинска киселина)

100 mg

125%

Цинк

5 mg

50%

Бакар

1 mg

33%

Биотин

50 mcg

100%

 

*%ПДВ - % Препорачана дневна вредост.

** - дневна вредност не е одредена.

 

Останати состојки: калиум сорбат, натриум бензоат, силициум диоксид, лимонска киселина, натриум цитрат, ксилитол, стевиа, вкус.

Профил

Брзи линкови

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје,

Р. Македонија (Macedonia)

+38975724575

healthicapharm@gmail.com

©2017 - 2020 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.