Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Doc Collagen 500ml

Doc Collagen 500ml

SKU: 256341
ден2.600,00 Regular Price
ден2.080,00Sale Price

Doc Collagen вкупно 500ml, доволно за цел месец и заштеда од 520 денари. Бесплатна достава низ цела Македонија. Врвен квалитет со достапна цена.

 

Doc Collagen висококвалитетен додаток во исхрана за пиење, кој содржи сертифициран хидролизиран колаген тип 1 кој доаѓа од чист, природен извор на риба, во идеална доза (5 г во поединечна доза). Молекуларната маса на пептидите Lapi е оптимизирана за најдобра апсорпција и изнесува 3.000 Далтони.

 

Doc Collagen е збогатен со хијалуронска киселина, витамин Б комплекс (Б1, Б2, Б5 и Б6), Биотин (Витамин Б7), витамин Ц, минерали Цинк и Бакар.

 

  • Без мирис и вкус на риба, со вкус на јагода.
  • Без алергии, Без глутен, Без лактоза, Без алкохол.
  • НЕ содржи шеќер и други вештачки засладувачи, засладен со Стевија.

 

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе, кои се борат, да ги исполнат прекумерните барања на модерното време. Додатоци во исхрана од брендот DOC се произведени со гаранции за фармацевтски производ. Во процесот на производство се користат природни и лабораториски корисни состојки со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Активни состојки

Количество во доза (20 ml)

%ПДВ

Колаген

5000 mg

**

Хијалуронска киселина

20 mg

**

Витамин Б1 (тиамин)

1,10 mg

100%

Витамин Б2 (рибофлавин)

1,40 mg

100%

Витамин Б5 (пантотенска киселина)

6,00 mg

100%

Витамин Б6 (пиридоксин)

1,40 mg

100%

Витамин Ц (аскорбинска киселина)

100 mg

125%

Цинк

5 mg

50%

Бакар

1 mg

33%

Биотин

50 mcg

100%

 

*%ПДВ - % Препорачана дневна вредост.

** - дневна вредност не е одредена.

 

Останати состојки: калиум сорбат, натриум бензоат, силициум диоксид, лимонска киселина, натриум цитрат, ксилитол, стевиа, вкус.

Профил

Брзи линкови

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје,

Р. Македонија (Macedonia)

+38975724575

healthicapharm@gmail.com

©2017 - 2020 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.