top of page


Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари
 

Doc Collagen 250ml

Doc Collagen 250ml

ден1.300,00Price

Doc Collagen со биоактивни колаген пептиди Peptan, збогатен со хијалуронска киселина, витамин Б комплекс (Б1, Б2, Б5 и Б6), Биотин (Витамин Б7), витамин Ц, минерали Цинк и Бакар.

 

  • Без мирис и вкус на риба, со вкус на јагода.
  • Без алергии, Без глутен, Без лактоза, Без алкохол.
  • НЕ содржи шеќер и други вештачки засладувачи, засладен со Стевија.

Активни состојки

Количество во доза (20 ml)

%ПДВ

Колаген

5000 mg

**

Хијалуронска киселина

20 mg

**

Витамин Б1 (тиамин)

1,10 mg

100%

Витамин Б2 (рибофлавин)

1,40 mg

100%

Витамин Б5 (пантотенска киселина)

6,00 mg

100%

Витамин Б6 (пиридоксин)

1,40 mg

100%

Витамин Ц (аскорбинска киселина)

100 mg

125%

Цинк

5 mg

50%

Бакар

1 mg

33%

Биотин

50 mcg

100%

 

*%ПДВ - % Препорачана дневна вредост.

** - дневна вредност не е одредена.

 

Останати состојки: калиум сорбат, натриум бензоат, силициум диоксид, лимонска киселина, натриум цитрат, ксилитол, стевиа, вкус.

Поврзани Производи

Accessories

Make this your own.

Add the content you want.

bottom of page