Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Doc Magnesium 300 mg – 60 таблети

Doc Magnesium 300 mg – 60 таблети

SKU: 789654
ден280,00Price

Doc Magnesium. Магнезиумот е клучен минерал што му е потребен на човечкотот тело за одржување на целокупното здравје. Магнезиумот допринесува за нормално функционирање на нервниот систем и за здрави коски.

 

Магнезиумот е еден од оние есенцијални минерали кои помагаат во апсорпцијата на калциум од страна на човечкото тело и игра голема улога во создавањето и зајакнувањето на коските и забите.

Состојки

Количество во

сервирање 2 таблети

%ПДВ*

Магнезиум (како хидроксид, оксид, цитрат и карбонат)

300 mg

80%

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** - дневна доза не е одредена

Останати состојки: микрокристална целулоза, кроскармелозен натриум, магнезиум стеарат, силициум оксид.

Профил

Брзи линкови

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје

+38975724575

healthicapharm@gmail.com

©

©2017 - 2020 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.