Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Doc Coenzyme Q10

Doc Coenzyme Q10

SKU: 365897
ден495,00Price

Doс Coenzyme Q10 висококвалитетен додаток во исхрана кој содржи Коензим Q10 (CoQ10), збогатен со Витамин Б6 и Биотин.

 

Коензимот CoQ10 е присутен во секоја клетка на човечкотот тело. Сепак, највисоки концентрации се наоѓаат во органите со најголеми енергетски барања, како што се срцето, бубрезите, белите дробови и црниот дроб.

Состојки

Количество во сервирање 1 таблета

%ПДВ*

Коензим Q10

30 mg

**

Витамин Б6

1,5 mg

100%

Биотин

10 mcg

20%

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** - дневна доза не е одредена

 

Останати состојки: целулоза, магнезиум стеарат, силициум оксид, кроскармелозен натриум.

Профил

Брзи линкови

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје

+38975724575

healthicapharm@gmail.com

©2017 - 2020 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.