top of page


Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари
 

Doc B-Complex

Doc B-Complex

ден267,00Price

Doc B-Complex ги содржи сите есенцијални Б витамини во 1 таблета. Витамин Б-комплекс не се однесува на 1, туку 8 различни витамини.Сите Б-комплекс витамини играат клучна улога во претворањето на храната во енергија. Секој витамин Б, исто така, има уникатна улога во човечкото тело.

Активни состојки

Содржина / 1таблета

%ПДВ*

Тиамин (витамин Б1) (како тиамин мононитрат)

3,3 mg

300%

Рибофлавин (витамин Б2)

4,2 mg

300%

Ниацин (витамин Б3) (како никотинамид)

18 mg

112%

Пантотенска киселина (витамин Б5) (како Д-калциум пантотенат)

18 mg

300%

Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид)

4,2 mg

300%

Фолна киселина (витамин Б11)

200 μg

100%

Витамин B12 (како цијанокобаламин)

2,5 μg

100%

Биотин (витамин B7) (како Д-биотин)

50 μg

100%

Инозитол (витамин Б8)

10 mg

**

Холин (како холин битратрат)

20 mg

**

 

*ПДВ: % од препорачан дневен внес

**ПДВ не е одреден

 

Останати состојки: целулоза, кроскармелозен натриум, магнезиум стеарат, силициум оксид.

Поврзани Производи

Accessories

Make this your own.

Add the content you want.

bottom of page