Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Dymatize Super Mass Gainer 5232 gr

Dymatize Super Mass Gainer 5232 gr

ден5.057,00 Regular Price
ден3.890,00Sale Price

Dymatize® SUPER MASS GAINER™ е премиум гејнер за зголемување на мускулна маса, со соодветен калоричен профил дизајниран да ги задоволи особените потеби на бодибилдерите, и сите оние кои сакаат да качат мускулна маса. Особено во фаза на интензивни тренинзи, есенцијалено е да се овозможи соодветен нутртивен внес. “POWERHOUSE Formula” е специјален матрикс дизајниран да овозможи силна комбинација од креатин, јаглехидрати и протеини, задоволувајќи ги потребите за зголемување на мускулната маса.

 

Количина во порција                       Во порција (327g)
Калории                                                  1,260 
Калории од маснотии                                                       90
Вкупно масти                                                      9 g
Заситена маст                                                        2 g

Холестерол  

                                              140 mg
Вкупно јаглени хидрати                                                  246 g

Диететски влакна

                                                     1 g

Шеќери

                                                   24 g

Протеин                                                     52 g
Витамин А                                               3.200 IU
Витамин Ц                                                                       63 mg
Витамин Е                                                   21 IU
Тиамин 6 mg                                                    6 mg
Рибофлавин                                                    2 mg
Ниацин                                                  18 mg
Витамин Б6                                                 1,5 mg
Фолна киселина                                                 238 µg
Витамин Б12                                                 1,8 mg
Пантотенска киселина                                                   8 mg
Калциум                                             1,100 mg
Магнезиум                                                  75 mg
Натриум                                                450 mg
Калиум                                                690 mg
Јод                                                   150 мg
Креатин монохидрат                                                    3,0 g

Поврзани Производи