Бесплата достава за секоја сметка над 1000,00 денари

Dymatize ISO 100 Hydrolyzed 900 gr

Dymatize ISO 100 Hydrolyzed 900 gr

ден2.847,00 Regular Price
ден2.190,00Sale Price

Ултра-чист, брзо-апсорбирачки изолати на протеин од сурутка за поддршка на мускулниот раст. 

Најдобриот изолат во светот пред и по тренинг! 

 

  • Секоја порција содржи 25 грама протеини.
  • 5.5g BCAAs.
  • 2.7 g на L-леуцин.

 

Енергетска Вредност Во 100gr            Во порција (30g)
Енергија kJ (kcal) 1555 (366)                           467 (110)
Масти 0,4 g                                          0,1 g
Од кои заситени масти 0,2 g                                          0,1 g
Јаглени хидрати 7,6 g                                          2,3 g

Од кои шеќери

1,6 g                                          0,