Amix™ No Fat&Cellulite Gel

SKU: 6986354
ден890,00Price

Amix™ No Fat&Cellulite Gel e специјално дизајнирана формула за зацрврснување на телото. Оваа уникатна композиција е составена од високо ефективни биолошки супстанции (Carnitine, Caffeine, Gotu Kola, Butcher ‘s broom) кои имаат позитивен ефект врз изгледот и самите клетки на кожата.

 

Amix™ No Fat&Cellulite Gel содржи Пантенол, Хијалуронска киселина и Ацефитол клеточен комплекс, кои ја штитат кожата, овозможуваат хидрација на кожата и помагаат во намалување на оксидативниот стрес. Одлична комбинација на биоактивни супстанции кои имаат заштитувачки ефект од целулит, брчки и стареење. Присуството на Алое Вера и ментол дава балансирана комбинација на ладење, смирување и зацврстување на кожата.

 

Начин на употреба: Нанесете локално 2 пати на ден, со нежно втривање во кожата. Користете го само на здрава кожа, избегавајте допир со рани.

 

Состојки: Aqua, Alcohol, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Glycerin, Ruscus Aculeatus Root Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Carnitine, Hedera Helix Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Betula Alba Leaf Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, TEA-Hydroiodide, Laminaria Digitata Extract, Potassium Iodide, Citric Acid, Isopropyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Triethanolamine, Panthenol, Caffeine, Menthol, Cymbopogon Martini Oil, Geraniol, Disodium EDTA, Potassium Glycyrrhizinate, Aloe Barbadensis Extract, Sodium Hyaluronate, Linalool, Citronellol, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium Glutamate Diacetate

Профил

Брзи линкови

Ул. Веле Марков бр. 1/5 - Скопје,

Р. Македонија (Macedonia)

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • Youtube

+38975724575

©2017 - 2019 BY ХЕЛТИКА ФАРМ - Сите права задржани.